Evropë SQEvropë.Portal SQ

Borel: BE-ja do të bashkëpunojë me qeverinë e ardhshme afgane nëse talebanët i respektojnë rregullat

Bashkimi Evropian do të bashkëpunojë me Qeverinë afgane pas kthimit të talebanëve në pushtet, nëse ata o respektojnë të drejtat themelore dhe e parandalojnë terrorizmin, deklaroi sot përfaqësuesi i lartë i Unionit, Zhozef Borell.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle