0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Borë në pjesët perëndimore dhe veriore si dhe në viset më të larta

Moti sot do të jetë me vranësira me të reshura të rrëmbyeshme (në më shumë vende mbi 25l/m2, ndërsa në nivel lokal edhe mbi 30l/m2). Reshjet në pjesët perëndimore dhe veriore si dhe në viset më të larta do të jenë kryesisht me borë. Do të formohet sipërfaqe e borës, veçmas në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e dobët e përkohshme përgjatë Vardarit deri e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të jetë

Butoni Kthehu në krye
Mbylle