0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Bolton: Prishtina ka të drejtë të mos pranojë ndryshimet e kufijve

Diplomati amerikan dhe njëherësh ish-këshilltari për siguri kombëtare i ish-presidentit amerikan Donald Tramp, Xhon Bolton, gjatë një interviste dhënë për "Kosovo online", ka folur për çështje të ndryshme sa i përket Ballkanit Perëndimor, prej bisedimeve Kosovë-Serbi e deri te ideja e shkëmbimit territorial që një vit më parë ishte bërë kryetemë e mediave vendore e botërore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle