0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Bolsonaro i zemëruar për hetimin e Gjykatës së Lartë, kërcënon me aksione jashtë kushtetutës

Presidenti brazilian Zhair Bolsonaro sot e ka kontestuar hetimin e Gjykatës së Lartë kundër tij për kontestimin e procesit të votimit elektronik dhe është kërcënuar se do të përgjigjet me masa jashtë kushtetutës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle