Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Bojçenko: Mariupoli është në prag të katastrofës humanitare

Qyteti i rrethuar ukrainas Mariupol është në prag të katastrofës humanitare dhe në të janë mbi 100.000 njerëz të cilët akoma duhet të evakuohen, deklaroi sot kryetari i këtij qyteti Vadim Bojçenko në fjalimin e tij në media.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle