Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Bojçenko: Mariupoli edhe më tej po lufton dhe do të mbetet qytet ukrainas

Kryebashkiaku i qytetit të rrethuar ukrainas Mariupol, Vadim Bojçenko, herët në mëngjes deklaroi se qyteti akoma është duke luftuar dhe do të mbetet qytet ukrainas.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle