Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Boiçenko: Mariupoli u granatua 12 orë pa ndërprerje

 Qyteti port ukrainas Mariupol po pëson viktima masive dhe po përballet me ndërprerje të furnizimit me ujë sepse mbrohet nga sulmet e pandërprera të forcave ruse, deklaroi prefekti i qytetit port ukrainas Vadim Boiçenko.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle