0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Boçvarski: Vazhdojmë me ndërtimin e fuqishëm të autostradës Kërçovë-Ohër

Nga 70-të riprojektimet e reja në autostradën Kërçovë -Ohër, në vetëm dy muaj shteti ka përgatitur dhe miratuar 35 projekte. Ne jemi të përkushtuar fuqishëm për përfundimin e autostradës, sigurojmë që shteti do të përmbushë të gjitha detyrimet sipas marrëveshjes. Pres që Kuvendi të miratojë aneksin e marrëveshjes sa më shpejt që të jetë e mundur në mënyrë që të mundësohet aktivitet i fortë ndërtimor në autostradë, deklaroi ministri Bllagoj Boçvarski gjatë vizitës së sotme në komunën e Ohrit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle