0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Boçvarski: Të martën vazhdojnë bisedat për linjën ajrore Shkup-Sofje, do të kërkohet kompani që nuk do të subvencionohet

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoj Boçvarski, sonte paralajmëroi se të marten në seancë të përbashkët të qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, do të vazhdojnë bisedat për aviolinjen Shkup-Sofje dhe se do të kërkohet kompani e cila do të zbatojë ruta të pagueshme, si për shembull Shkup-Sofje-Athinë, me qëllim që të shmanget subvencionimi i saj.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle