0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Boçvarski – Sabev: I shqyrtojmë mundësitë për linjën ajrore Shkup – Sofje dhe liberalizimit të transportit të mallrave për vendet e treta

- Vendosja e linjës së re ajrore nga Sofja deri në Shkup do të kontribuojë në afrimin e të dyja popujve, si dhe zhvillim të marrëdhënieve ekonomike dhe turizmit. Në periudhën e ardhshme deri në mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të Qeverive të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Bullgarisë kah fundi i këtij muaji, do të dakordohen detajet rreth vendosjes së linjës ajrore. Këtë e dakorduan ministrat e Transportit dhe Lidhjeve të Maqedonisë së Veriut dhe të Bullgarisë, Bllagoj Boçvarski dhe Nikollaj Sabev gjatë vizitës së sotme zyrtare të delegacionit qeveritar bullgar, të kryesuar nga kryeministri Kiril Petkov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle