0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQ

Boçvarski: Me ribalancin e Buxhetit do të kërkojmë 300 milionë denarë shtesë për ndërtimin e gazsjellësve

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve me ribalancin e paralajmëruar të Buxhetit do të kërkojë 300 milionë denarë shtesë për ndërtimin e infrastrukturës së gazsjellësit, investim i cili sipas ministrit  kompetent Bllagoja Boçvarski, shënon realizim mjaft të mirë. Mjete shtesë, ky resor do të kërkojë për të gjitha fushat ku ka realizim të mirë të investimeve kapitale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle