0_Web_Aktuale SQBiznes SQ

Boçvarski: Bisedojmë me Bullgarinë për ndërtimin e interkonektorin për gaz nga Petriçi deri në Strumicë

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski sot konfirmoi se midis komisioneve për transport dhe infrastrukturë të qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë është biseduar për ndërtimin e interkonektorit për gaz nga Petriçi deri në Strumicë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle