0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Blumberg: Rusia këtë vit do të fitojë 321 miliard dollarë nga eksportet e naftës dhe gazit

Rusia mund të fitojë afër 321 miliardë dollarë nga eksportet e energjensave këtë vit, por mund ta mbyllë vitin me një suficit buxhetor rekord prej 240 miliardë dollarësh nëse vendet nuk vendosin  embargo të plotë ndaj eksporteve të naftës dhe gazit, raportoi Blumberg.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle