Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

“Blumberg”: Importi i gazit të lëngshëm nga Rusia në BE këtë vit është rritur për 40 për qind

Bashkimi Evropian ka zvogëluar varësinë nga burimet energjetike ruse me ndalimin e importit të qymyrit dhe embargos së planifikuar të naftës, por importi i karburanti rus shënon rritje dhe me gjasë nuk do të përballet me bojkot të BE-së.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle