0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Bllagoev: Kisha ortodokse bullgare do të duhet të njohë kishën maqedonase

Kisha ortodokse bullgare do të duhet ta njohë Kishën ortodokse maqedonase si një nga kishat e shumta ortodokse në botë, ndërsa jo si të vetmen me të cilën ka një të kaluar të drejtpërdrejtë historike, thotë për BNR-në analisti dhe historiani dr. Goran Bllagoev. Siç transmeton korrespondenti i MIA-s nga Sofja, sipas Bllagoevit, shanset për këtë janë të humbura.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle