0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Blinkeni konfirmoi se SHBA-ja është përgjigjur ndaj kërkesave ruse për garancitë e sigurisë

Sekretari amerikan i shtetit, Entoni Blinken sot ka deklaruar se përgjigja me shkrim e Uashingtonit në kërkesën për garancitë e sigurisë të Rusisë e hapë rrugën për zgjidhje diplomatike të krizës, nëse Moska e kupton seriozisht dhe se SHBA përpiqet të parandalojë eskalimin ushtarak kundër Ukrainës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle