0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Blinken: Sulmet terroriste e ndërruan trajektoren e zhvillimit të SHBA-së

Sekretari amerikan i shtetit Entoni Blinken mbrëmë publikoi një deklaratë zyrtare me rastin e 20 vjetorit të sulmeve terroriste, të clat ndodhën më 11 shtator të vitit 2001. Atëherë në Nju-Jork, Arlington (Virxhinia) dhe në Shenksuil (Pensilvani) e humbën jetën pothuajse tre mijë amerikanë, burra, gra dhe fëmijë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle