Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Blinken: SHBA-ja e shqetësuar për shkak të dëshmive se Rusia planifikon aksion agresiv kundër Ukrainës

Jemi shumë të shqetësuar për shkak të dëshmive për planet e Rusisë për aksion të konsiderueshëm agresiv kundër Ukrainës, plane të cilat përfshijnë përpjekje për destabilizim të Ukrainës përbrenda, si dhe operacione të mëdha ushtarake, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken në fund të takimit të ministrave të jashtëm të NATO-s në Rigë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle