Botë SQBotë.Portal SQ

Blinken : SHBA-ja dhe aleatët përgatisin përgjigje ndaj testimit rus të ASAT

Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken, ka paralajmëruar se SHBA-ja do të punojë me aleatët dhe partnerët për t'iu përgjigjur "aktit të papërgjegjshëm" të Rusisë e cila "me testimin shkatërrues të predhave anti-satelite (ASAT) të satelitit të saj e rrezikoi Universin".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle