Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë Botë

Blinken: Qëllimi i Kremlinit ta mbyllë “Memorialin Ndërkombëtar” është sulm i ri i lirisë së shprehjes në Rusi

Sekretari shtetëror amerikan, Entoni Blinken, i akuzoi autoritetet ruse për përpjekje të re për kufizimin e lirisë së shprehjes në Rusi, ndërsa është i lidhur me qëllimin e Kremlinit ta mbyllë "Memorialin Ndërkombëtar",  organizatë më e respektuar dhe më autoritare për mbrojtje të të drejtave të njeriut në vend.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle