0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQ

Blinken për turne në Afrikë, përpjekje për të zvogëluar ndikimin rus në “kontinentin e zi”

Shefi i diplomacisë së SHBA-së, sekretari i Shtetit, Entoni Blinken, ka mbërritur sot në Afrikën e Jugut, në kuadër të pjesës së parë të turneut të tij në Afrikë, me qëllim kundërshtimin e ndikimit të diplomacisë ruse, në të cilin ai do të vizitojë dhe Republikën Demokratike të Kongos (RDK) dhe Ruandën.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle