Botë SQBotë.Portal SQ

Blinken iu falënderua Çaushoglut për mbështetjen e Turqisë ndaj Ukrainës

Sekretari amerikan i shtetit, Entoni9 Blinken, ka biseduar sot me ministrin turk të Punëve të Jashtme Mevlut Çaushoglu, me ç'rast e theksoi dënimin për pushtimin e paplanifikuar, të paprovokuar dhe të paligjshëm të Ukrainës dhe duke falënderuar Turqinë për mbështetjen e saj ndaj Kievit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle