0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Blinken e dënoi grusht shtetin në Sudan

Sekretari shtetëror amerikan Antoni Blinken në bisedën e mbrëmshme telefonike me ministren e punëve të jashtme të Sudanit, Marijam Sadik al-Mahdi e dënoi ndërmarrjen ushtarake të pushtetit në vend dhe arrestimin e liderëve civil.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle