0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Blinken dënoi veprimet ruse në zonën e termocentralit bërthamor Zaporozhje

Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken, në një bisedë me ministrin e Punëve të Jashtme të  Ukrainës Dmitro Kuleba, dënoi "veprimet ruse në dhe rreth termocentralit bërthamor ukrainas Zaporozhje", duke përsëritur vazhdimin e ndihmës amerikane për nevojat e mbrojtjes së Ukrainës, njoftoi Departamenti i Shtetit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle