Botë SQBotë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Blinken: Buça është një fushatë e qëllimshme ruse për shkatërrim

 Sekretari amerikan i shtetit Entoni Blinkeni sot deklaroi se vrasjet e ukrainasve në Buça kanë qenë pjesë e "fushatës së qëllimshme ruse për vrasje, tortura dhe përdhunime".

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle