Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Blinken bëri thirrje për lirimin e gazetarëve të mbajtur në Hong-Kong

Sekretari amerikan i shtetit, Entoni Blinken u bëri thirrje autoriteteve në Kinë dhe autoriteteve lokale në Hong-Kong që menjëherë t’i lirojnë të punësuarit e mbajtur të portalit “Stend Njuz”, një nga nga mediumet më të popullarizuara prodemokratike aty.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle