Botë SQBotë.Portal SQ

Blinken: Agresioni i Rusisë do të sjellë pasoja serioze për Moskën

Çdo rinovim i agresionit nga ana e Rusisë  do të ketë pasoja serioze, prandaj bëjmë thirrje Rusia të jetë transparente, të depërshkallëzohet dhe t'i zvogëlojë tensionet, këtë sot e tha sekretari shtetëror Entoni Blinken në prag të mbledhjes ministrore  të NATO-s në Rigë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle