0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Blidarus: Maqedonia e Veriut ka potencialin më të madh dhe më të shpejtë për rritjen rajonale në sektorin e TI-së

Maqedonia e Veriut ka potencialin më të madh dhe më të shpejtë të rritjes në rajon. Me rritjen vjetore dyshifrore të sektorit të TI-së (15 për qind) dhe një numër të madh talentesh në shkencat kompjuterike, Shkupi është zgjidhja më e arsyeshme për të hapur Qendrën tonë, thotë Adrian Blidarus, pronar i një kompanie teknologjike të specializuar në projektimin dhe shpërndarjen e zgjidhjeve komplekseve dhe platforma të integruara të dhëna dhe inteligjencë artificiale “Softligence”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle