0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Bislimoski: Ne kemi ndërmarrë dhe do të ndërmarrim një sërë masash për të shmangur rritjen e çmimit të energjisë elektrike

Kemi ndërmarrë dhe do të ndërmarrim një sërë masash për të shmangur rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Të shohim se ku jemi, çfarë jemi, të analizojmë, pastaj do të shohim nëse do të ketë rritje apo ulje të çmimit të energjisë elektrike, deklaroi sot kryetari i Komisionit Rregullator për Energji, Marko Bislimoski, duke iu referuar rritjes së mundshme të energjisë elektrike në fillim të vitit të ardhshëm, për shkak të krizës aktuale energjetike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle