0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Bisedë telefonike Osmani- An Linde për perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut dhe aplikimin për anëtarësim të Suedisë në NATO

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka zhvilluar sot bisedë telefonike me ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, An Linde ku siç informohet është biseduar për prioritetet e politikës së jashtme dhe të sigurisë së dy vendeve, perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut, aplikimin e Suedisë për anëtarësim në NATO, si dhe sfidat aktuale ndërkombëtare në kontekstin e ndryshuar gjeopolitik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle