Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Bisedë telefonike mes ministrave të Punëve të Jashtme të Kinës dhe Ukrainës

Ministri kinez i Punëve të Jashtme, Vang Ji ka biseduar përmes telefonit me kolegun e tij ukrainas Dmitri Kuleba dhe përsëriti se Pekini kërkon bisedime për ndërprerje të konfliktit në Ukrainë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle