0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Bisedë telefonike e Pendarovskit me sër Stjuart Piç, përfaqësues special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor

 Presidenti Stevo Pendarovski sot përmes telefonit ka biseduar me sër Stjuart Piç, përfaqësues special i Mbretërisë së Bashkuar të Britanisë së Madhe dhe Irlandës Veriore për Ballkanin Perëndimor, me të cilin shkëmben mendime për sfidat aktuale të sigurisë në rajon, por edhe për pasojat e dëmshme nga korrupsioni i lartë dhe krimi i organizuar ndaj zhvillimit ekonomik dhe demokratik të rajonit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle