Botë SQBotë.Portal SQ

Bisedë telefonike e Blinkenit me Rau dhe Le Drian

Sekretari amerikan i shtetit Entoni Blinken sot bisedoi me ministrin polak të Punëve të Jashtme, Zbignjev Rau. Siç mësohet nga kumtesat e Departamentit amerikan të shtetit, Blinken mbrëmë kishte bisedë telefonike edhe me ministrin e Punëve të Jashtme të Francës, Zhan Iv Le Drian.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle