0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Bisedë e parë e gjeneralëve Mili dhe Gerasimov nga fillimi i invadimit rus në Ukrainë

Kreu i shefave të shtabeve të ushtrisë amerikane, gjenerali amerikan Mark Mili sot ka biseduar me kolegun e tij rus, shefin e Shtatmadhorisë ruse, gjeneralin Valerij Gerasimov, për herë të parë që nga fillimi i invadimit rus në Ukrainë, konfirmuan sot nga ushtria amerikane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle