0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Bisedat në Sofje vazhdojnë, gjuha dhe identeti maqedonas janë mbrojtur, tha Mariçiq

Në bisedat në Sofje sot, sa jam i informuar, nuk ka kurrfarë mbledhje, por kontaktet vazhdojnë vazhdimisht. Ne në tërë këtë proces, posaçërisht gjatë këtyre gjashtë muajve, kemi pasur kontakte të përditshme në nivele të ndryshme, tha zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq në konferencën e sotme për shtyp në Qeveri.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle