0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Birn: Kjo është koha jonë dhe nuk ka propozim më të mirë që është në dispozicion

Keni demonstruar se jeni të përkushtuar në procesin e rëndë reformator që është në vijim. Dëshirojmë që negociatat dhe anëtarësimit të ndodhin sa më shpejtë të jetë e mundur. Për momentin jeni të përballur me vendim me të vërtet të vështirë dhe unë personalisht jam shumë i emocionuar nga mundësia e Maqedonisë së Veriut të jetë anëtare e Bashkimit Evropian, deklaroi ministri për Çështje Evropiane të Irlandës Tomas Birn në konferencën e përbashkët me ministrin për Çështje Evropiane Bojan Mariçiq dhe ministren finlandeze për Çështje Evropiane Titi Tupurainen.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle