0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Biber për MIA-n: Duhet gjetur mënyrë që Bullgaria të shpëtojë reputacionin e saj

Maqedonia e Veriut nuk ka si të lëshojë pe në planin thelbësor para kërkesave të Bullgarisë dhe për të tejkaluar veton në BE do të duhet ndonjë kompromis apo mekanizëm simbolik që Sofja të shpëtojë reputacionin e saj. E për një ndryshim të tillë nevojitet këshillë miqësore nga vendet e BE-së për Bullgarinë, se ndoshta duhet t'i marrë parasysh të gjitha problemet e brendshme dhe të bisedojë për mënyrën e rrugëdaljes nga ky kontest, shprehet në intervistën për MIA-n, profesori universitar i specializuar për Ballkanin, Florian Biber.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle