Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Bi-Bi-Si: Ukraina nën presion më të madh nga fillimi i pushtimit

Ushtria ukrainase  është nën presion më të madh që nga javët e para kaotike të luftës, kur njerëzit mendonin se rusët për një kohë të shkurtër do ta pushtojnë Kievin. Rusët tani u tërhoqën  nga rajoni rreth kryeqytetit, ku e humbën betejën, si dhe në rajonet tjera në veri. Trupat ukrainas  u dorëzuan në Mariupol. Kjo do të thotë se rusët tani mund të koncentrohen në rajonin e Donbasit lindor.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle