0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Besimtarët ortodoksë e festojnë Lindjen e Krishtit

Besimtarët ortodoksë në vend sot e festojnë Lindjen e Krishtit - Krishlindjen. Në të gjitha tempujt e Kishës ortodokse maqedonase sot në mëngjes po mbahen liturgji të rastit. Shënimi qendror është në Kishën qendrore "Shën Klimenti i Ohrit" në Shkup, ku arqipeshkvi i Ohrit dhe maqedonisë z.z. Stefan do të shërbejë liturgji të Shën Vasilit të Madh.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle