0_Magazinë.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQIntervistë SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Besimi për MIA: Është e rëndësishme që buxheti të miratohet brenda afatit të përcaktuar me ligj

Të hënën në Kuvend duhet të fillojë debati për Propozim-buxhetin për vitin 2022. Ministri i Financave Fatmir Besimi, në një intervistë për MPB-në, shprehet se është e rëndësishme ai të miratohet brenda afatit të përcaktuar me ligj, meqë me të sigurohet financimi i papenguar i funksioneve shtetërore, mbështetja e fuqishme financiare për rimëkëmbjen ekonomike dhe zhvillim të përshpejtuar, gjithëpërfshirës dhe të qëndrueshëm ekonomik.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle