0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Besimi – Matuela – Hudolin: Dizajnimi i politikave makroekonomike dhe masave për përkrahjen e ekonomisë – kyçe në realizimin e rritjes së përshpejtuar

Dizajnimi i politikave makroekonomike, financat publike, reformat strukturore, përkrahja e Qeverisë ndaj ekonomisë për ballafaqim me pandeminë, si dhe transformimi i gjelbër dhe dixhital ishin temat e diskutimit midis ministrit të Financave, Fatmir Besimi dhe Mishela Matuela, drejtoreshë e Drejtorisë për zgjerim dhe politikë fqinjësore dhe Sshtefan Hudolin, udhëheqës i bashkëpunimit në Delegacionin e BE-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle