0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQMKD-AL SQ

Besimi: Me të ardhura të qëndrueshme në buxhetet e komunave, shërbime më të mira dhe më efikase për qytetarët

Ndryshimet e propozuara në Ligjin për financimin e komunave do të përmirësojnë kapacitetin fiskal dhe do të rriten të ardhurat komunale duke rritur gradualisht normën e subvencionit të TVSH -së dhe tatimin mbi të ardhurat personale, paralajmëruan kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Financave Fatmir Besimi, duke prezantuar ndryshimet e propozuara ligjore të miratuara nga Qeveria.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle