0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQ

Besimi: Me shumë gjasa do të kemi projeksione të reja për rritje më të madhe të BPV-së për vitin 2021

Këtë vit ne parashikuam rritje prej 4,1 për qind dhe rritje mesatare vjetore prej 5,4 për qind për pesë vitet e ardhshme. Duke ndjekur trendet pozitive ekonomike gjatë vitit, përfshirë tremujorin e tretë, me shumë gjasa do të kemi parashikime të reja për rritje më të lartë të BPV-së për vitin 2021, thotë ministri i Financave Fatmir Besimi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle