0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQ

Besimi: Me Ligjin e ri të Buxheteve, buxhetimi do të jetë afatmesëm dhe i bazuar në rezultate

Në Ligjin e ri të Buxheteve, i cili u miratua në Kuvend javën e kaluar, parashihet që buxhetimi do të realizohet sipas rezultateve dhe matjes së persofrmancës së tyre nëpërmjet treguesve (Key Performance Indicators).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle