0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Besimi: Masat qeveritare ndikuan që dëmi mbi ekonominë dhe qytetarët mos të jetë më i madh

 Kriza është në përmasa të mëdha. Masat që i ndërmori Qeveria si reagim i parë, ishin që të mbrohet ekonomia dhe standardi i jetesës së qytetarëve. Ato ishin në kohë, të targetuara dhe nëse nuk do të ndërmerrshin në kohë, dëmi do të ishte më i madh. Këtë e theksoi ministri i Financave, Fatmir Besimi në emisionin Uin – Uin në TV Telma.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle