0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes.portal SQMKD-AL SQ

Besimi i filloi aktivitetet në kuadër të Takimeve vjetore të FMN-së dhe BB-së

Ministri i Financave, Fatmir Besimi filloi aktivitetet në kuadër të Takimeve vjetore të FMN-së dhe BB-së të cilat edhe kësaj here për shkak të pandemisë së Kovid-19 organizohen onlajn. Ministri së bashku me përfaqësuesit e FMN-së realizuan takim me përfaqësuesit e Departamentit të FMN-së për çështje fiskale - FAD. Në këtë takim u theksua përkrahja teknike që merr Ministria e Financave dhe përpjekjet që zbaton lidhur me reformat kryesore për menaxhimin e financave publike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle