0_Magazinë.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Besimi: Do të ketë siguri në vend në aspektin e financave dhe në aspektin e likuiditetit buxhetor

Buxheti në këtë moment është likuid dhe i zbatojmë të gjitha masat e paralajmëruara, ndërsa vetëm nga janari e deri më tani 85 milionë euro janë dhënë në sektorin energjetik që të kompensohet dallimi në çmimin e energjisë elektrike për amvisëritë dhe ndërmarrjet e vogla të cialt janë të tregut rregullator, vlerësoi sot ministri i Financave, Fatmir Besimi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle