0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Besimi – Dible: U konfirmua përkrahja e vazhdueshme nga SHBA-ja në luftën kundër korrupsionit dhe uljen e ekonomisë gri

Republika e Maqedonisë së Veriut merr përkrahje të vazhdueshme nga SHBA-ja nëpërmjet USAID-it në zbatimin e reformave të integrimeve euroatlantike. Përkrahja e tillë u konfirmua sot në takimin e ministrit të Financave, Fatmir Besimi me u.d. shefin e misionit në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Eric Meyer dhe përfaqësuesen e re të Zyrës së USAID-it në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Jeri Dible, ku u nënshkruan marrëveshjet për Amendamentin e ri të Marrëveshjes së grantit për partneritet të zhvillimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle