0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQShoqëri SQ

Beshliev: Gjendjet ndryshohen si në film të keq, dëmet direkte do të jenë shqetësuese

Dëmet direkte nga kriza ruso-ukrainase do të jenë shqetësuese, madje edhe  dramatike për disa sektore dhe kompani ekonomike - anëtare të Odës ekonomike të Maqedonisë dhe Rusisë, ndërsa dëmet indirekte  tashmë i ndjejnë qytetarët dhe sektori i biznesit. Konstante është rritja e çmimeve të energjisë, lëndëve të para, ushqimeve dhe prodhimeve bujqësore në tregun botëror dhe nga kjo vendi as nuk mundet, as nuk do të anashkalohet, thotë për MIA-n drejtori ekzekutiv i Odës Ekonomike  të Maqedonisë dhe Rusisë, Dejan Beshliev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle