0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

BERZH dhe BE do të financojnë një pjesë të autostradës nga Shkupi në Bllacë

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) dhe Bashkimi Evropian financojnë një pjesë të re të autostradës nga Shkupi deri te mbikalimi afër Bllacës, afër kufirit me Kosovën. Rruga e re do të sigurojë lidhje më të shpejtë dhe më të lehtë për tregtinë dhe qytetarët, kumtuan nga zyra e BERZH-it në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle